اخبار عمومی

صادرات لرستان در منطقه ویژه اقتصادی ازنا
useradmin
/ دسته ها: اخبار

صادرات لرستان در منطقه ویژه اقتصادی ازنا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: ۶۰ درصد صادرات استان در منطقه ویژه اقتصادی ازنا انجام می‌شود.

بختیار رازانی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص روند ساخت منطقه ویژه اقتصادی ازنا، اظهار کرد: این منطقه در ابتدا شهرک سنگ ازنا بوده و سنگ پتانسیل آن منطقه است.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین معادن سنگ تزئینی ایران سنگ معدن درنجان در این منطقه است که تبدیل به منطقه ویژه سنگ ازنا شده و بر این اساس تصمیم گرفته شد که علاوه بر سنگ، چون این منطقه پتانسیل‌های دیگری هم دارد آن را به منطقه عمومی تبدیل کردند، افزود: در سال ۹۳ گمرک در این منطقه مستقر شد و بیش از ۶۰ درصد صادرات استان را انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان اضافه کرد: برنامه توسعه در سالجاری ۱۰۰ هکتار و افق منطقه ویژه را تقریباً ۴۰۰ هکتار در نظر گرفته‌ایم.

رازانی تصریح کرد: در منطقه ویژه ساز و کار تمام مناطق صادرات و ترانزیت کالا انجام می‌گیرد و واردات هم که قبلاً انجام می‌شد اما مدتی بوده که پروسه آن متوقف شده است.

وی بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین واحدهای صنعتی تحت عنوان بایرافلاک در این منطقه ویژه مستقر است که داروهای دامی و انسانی تولید می‌کند و مابقی واحدهای مستقر زیرمجموعه صنایع پلاستیک و سنگ هستند.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان در ادامه در مورد روند ساخت منطقه ویژه بروجرد گفت: مناطق ویژه زیر مجموعه دبیرخانه شورای عالی مناطق کشور است که براساس قوانین مطرح شده و صلاحیت‌ها انتخاب می‌کنند که چه سازمانی متولی آن باشد و در حال حاضر چندین منطقه ویژه در استان مصوب شده که شامل لرستان، بروجرد، الیگودرز و کوهدشت هستند که البته سازمان متولی آن‌ها هنوز انتخاب نشده است.

رازانی عنوان کرد: منطقه ویژه بروجرد شهرکی غیرفعال است که قصد انجام واگذاری آن را به یک سازمان متولی داشتیم اما متأسفانه به توافق نرسیدیم.

مطلب قبلی مهم‌ترین مانع توسعه صادرات به سوریه
مطلب بعدی آمار واحدهای صنعتی اصفهان
Print
376 رتبه بندی این مطلب:
5/0
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

طراحی سایت آدرا وب